Kochani proszę o szybką pomoc z góry dziękuję

Odpowiedź:
zad 3 A
m=169,8g/mol
c=0,1 mol/dm3
1,698g=0,01mol
0,01mol/0,1dm3=0,1mol/dm3
zad 4 D
250cm3=0,25dm3
M(NaOH)=40g/mol
m=0,5g
n=0,5/40=0,0125mol
C=0,0125/0,25=0,5mol/dm3