👤

Bartek dojeżdża do gimnazjum rowerem. Zawsze wyjeżdża o 7:56 i przyjeżdża równo o 8:00. Pewnego
dnia jechał z prędkością o 7 km/h
mniejszą i spóźnił się o 2 minuty. Jak daleko ma Bartek do szkoły?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

8.02 - 7.56 = 6

2 min x 3 = 6 min

5 km x 3 = 15 km

15 km na godzine - predkosc

15 : 60 = 0,25

0,25 km - 1 min

6 min = 0,25 x 6 = 1,5 km

odp.Bartek ma do szkoły 1,5 km

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieje że pomogłam

Szczegółowe wyjaśnienie:

T: 4min + 2min = 6min - ⁶/60 - 1/10h

V : 7km/H

s : ?

s : v*t

7km/h * 1/10h = 0.07 km

S = 0.07km = 70m

sorrryyyyy ni3 doczytalammm