dwa zadania z chemii

Zad. 5
Fe + O2---> FexOy
mFe:mO=21:8
21 g Fe ----- 8 g O2
16,8 g Fe ---- x g O2
x= 6,4 g O2
Zad. 6
N2 + 3 H2---> 2 NH3
MH2= 2 g/mol
MNH3=17 g/mol
3*2 g H2------2*17 g NH3
y g H2------ 1,36 g NH3
y= 0,24 g H2