👤

Zadanie 6, (0-3)
Agata miała 50 zł. Za napoje zaplacila 23 A. Pozostala kwele przengenyla na
zakup ciastek. Opakowanie ciastek kosztuje 4 lle najwięcej opakowanie
mogla kupie Agata?
Zapisz obliczenia i odpowiedz.​


Odpowiedź :

50zl-23zl=27zl-pozostałe pieniadze
27zl-6•4= 24zl
Odp: Agata mogła kupić 6 opakowań ciastek