👤

Zad 1 Człowiek przebywa drogę 6 km w czasie 40 min Oblicz z jaką prędkością poruszał się.

Zad 1 Człowiek przebywa drogę 6 km w czasie 40 min Oblicz z jaką prędkością poruszał się.

Ps. Potrzebuję z odpowiednim wzorem


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1.

v = s / t

s = 6 km = 6000m

t = 40 min = 2400s

v = 6000m/2400s

v = 2,5 m/s