Odpowiedź :
Dane Szukane Wzór
g = 10n/kg P = ? P = d * g * h
h = 50 cm = 0,5m
d = 1000kg/m3
P = 1000kg/m3 * 10n/kg * 0,5m = 5000 n/m2 = 5kPa
Przeliczenie jednostek = [kg/m3 * n/kg * m = n/m2]
Odp: Wartość ciśnienia panującego na dnie naczynia wynosi 5kPa