Na siłomierzu zawieszono kulkę i Siłomierz wskazał wartość ciężaru równą 7Npo zanurzeniu kulki w wodzie wskazanie siłomierza zmalało do 5NOblicz siłę wyporu jaka zadziałała Na kulkę oraz masę wypartej wody

F = 7 N
Fz = 5 N
Fw = F - Fz
Fw = 7 N - 5 N
Fw = 2 N
Fw = m · g /:g
g = 10 N/kg
m = Fw/g
m = 5N/10(N/kg)
m = 0,5 kg - masa wypartej cieczy