Odpowiedź :
[tex]dane:\\v_{o} = 0\\t = 7 \ s\\a = 3\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\s = ?\\\\Rozwiazanie\\\\Dla \ \ v_{o} = 0\\\\s = \frac{1}{2}at^{2}\\\\s = \frac{1}{2}\cdot3\frac{m}{s^{2}}\cdot(7 \ s)^{2}\\\\s = 73,5 \ m[/tex]
Odp. Auto pokona drogę s = 73,5 m.