👤

POMOCY BŁAGAM Oblicz siłę wyporu, która działa na ciało zanurzone w połowie swojej objętości w wodzie o gęstości 1000 kg/m3. Objętość ciała wynosi 900 cm3

Odpowiedź :

[tex]dane:\\V = 900 \ cm^{3} = 0,0009 \ m^{3}\\V_{z} = \frac{1}{2}V = \frac{1}{2}\cdot0,0009 \ m^{3} = 0,00045 \ m^{3}\\d = 1000\frac{kg}{m^{3}} \ - \ gestosc \ wody\\g = 10\frac{N}{kg}\\szukane:\\F_{w} = ?\\\\Rozwiazanie\\\\F_{w} = d_{cieczy}\cdot g\cdot V_{zanurzonego \ ciala \ lub \ jego \ zanurzonej \ czesci}\\\\F_{w} = d\cdot g\cdot V_{z}\\\\F_{w} = 1000\frac{kg}{m^{3}}\cdot10\frac{N}{kg}\cdot0,00045 \ m^{3}\\\\F_{w} = 4,5 \ N[/tex]

Odp. Siła wyporu ma wartość 4,5 N.

Go Studier: Inne Pytanie