👤

Ciało porusza się z prędkością 60 m/s. W jakim czasie pokona drogę 0,18 km?
.​


Odpowiedź :

[tex]s = 0,18 \ km = 0,18\cdot1000 \ m = 180 \ m\\v = 60\frac{m}{s}\\t = ?\\\\s = v\cdot t \ \ /:v\\\\t = \frac{s}{v}\\\\t = \frac{180 \ m}{60\frac{m}{s}}\\\\t = 3 \ s[/tex]

Odp. W czasie 3 sekund.