👤

Hej potrzebuje Pilnie pomocy!

Wypisz skład powietrza. Obliczyć jaką masę ma azot znajdujący się w pomieszczeniu o wymiarach 3m x 3 m i wysokości 2,5 m. Gęstość azotu 1,25 kg/m3.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

21,95kg

Wyjaśnienie:

azot 78,06%

Tlen 20,98%

argon 0,93%

inne 0,03&

v=3.3.2,5=22,5dm3

d=m/v

m=d*v

m=22,5*1,25=28,125kg

28,125-100%

x--78,06

x=21,95kg