👤

Za 8 batonów, 6 lizaków i 4 napoje trzeba zapłacić 20 zł.
Baton jest 2 razy droższy niż lizak, a napój jest o 0,5 zł tańszy od batona. Jaka jest cena lizaka?

pls dam naj


Odpowiedź :

x - cena lizaka

2x - cena batona

2x - 0,5 - cena napoju

8*2x+6*x+4*(2x-0,5)=20

16x +6x +8x -2 = 20 /+2

30x=22 /:30

x = 22/30 = 11/15 zł [tex]\approx[/tex] 0,74zł

Dziwny wynik, sprawdź czy dobre dane są.