Odpowiedź :
Odpowiedź:
a= dł. krawedzi podstawy= 5cm Pp=a²=5²=25
h= wysokosc = 10 cm
V=Pp*h=10*25=250cm³
Pb= 4ah=4*5*10= 200
Pc= 2*25+200=250cm²
D= prZekatna bryły= √(a²+a²+h²)=√( 5²+5²+10²)=√150= 5√6 cm
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
a= dł. krawedzi podstawy= 5cm Pp=a²=5²=25
h= wysokosc = 10 cm
V=Pp*h=10*25=250cm³
Pb= 4ah=4*5*10= 200
Pc= 2*25+200=250cm²
D= prZekatna bryły= √(a²+a²+h²)=√( 5²+5²+10²)=√150= 5√6 cm
Szczegółowe wyjaśnienie: