pliss pilne
na teraz szybko

a) tlenek krzemu(IV)
b) SiO2
c) O=Si=O
d) mSiO2=28u+2*16u=60u
28u---x%
60u---100%
x=46,67%Si
100%-46,67%=53,33%O
e) mSi:mO=28:32=7:8