👤

Romb ma przekątne długości 8cm i 6cm oraz podstawę długości 5cm. Ile wynosi wysokość tego rombu?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

d1=6cm

d2=8cm

a=5cm

p=d1*d2 dzielone na 2

P= (6*8):2

P= 48:2=24cm2

P=ah

24cm= 5cm*h

h= 24cm:5

h=4,8cm

Szczegółowe wyjaśnienie:

Liczę na naj :D

Odpowiedź:

[tex]p = (d1 \times d2) \div 2 \\ p = (8 \times 6) \div 2 \\ p = 48 \div 2 = 24 \\ p = a \times h \\ h = p \div a \\ h = 24 \div 5 = 4.8cm[/tex]