👤

Marek ma 3 zeszyty i 2 takie same ołówki zapłacił 8,60 zł Ile kosztuje jeden ołówek jeżeli każdy zeszyt kosztuje 2,50
KOLEJNE TEŻ NA TEST BŁAGAM DAJE NAJ ZARAZ KOLEJNE​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

3 * 2,5 + 2x = 8,6

7,5 + 2x = 8,6

2x = 8,6 - 7,5

2x = 1,1

x = 0,55

Ołówek kosztuje 55 groszy.

Szczegółowe wyjaśnienie:

3×2.50=7.50 zł

Tyle kosztują trzy zeszyty

8.60-7.50=1.10

1.10:2=55 gr