👤

ciało porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym z prędkością 10m/s.oblicz przyspieszenie ciała po 10 sekundach trwania ruchu​

Odpowiedź :

V=10m/s

T= 10s

a= ?

a= V/t

a= 10/10

a= 1 m/s2

Odp. Przyspieszenie ciała 1 metr na sekundę kwadrat.

Mam nadzieję że będzie dobrze