Prosze o pomoc szybko w tych 2 zadaniach

Odpowiedź:
a)5,27zł:1,35kg=3,90zł/kg
odp 1kg gruszek kosztował 3,90zł
b)1,35:6=0,225kg waga 1 gruszki
0,225*9=2,025kg
odp 9 gruszek ważyło by 2,025kg
2,025*3,90=7,89zł
odp zapłacono by 7,89zł
Szczegółowe wyjaśnienie: