👤

PROSZĘ POMÓŻCIE Wykres przedstawia zależność przyspieszenia od czasu dla pewnego ruchu z zerową prędkością początkową. Oblicz
prędkość ciała po 4 sekundach ruchu. Zapisz obliczenia.​


PROSZĘ POMÓŻCIE Wykres Przedstawia Zależność Przyspieszenia Od Czasu Dla Pewnego Ruchu Z Zerową Prędkością Początkową Obliczprędkość Ciała Po 4 Sekundach Ruchu class=

Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

[tex]a = 3 \frac{m}{ {s}^{2} } [/tex]

[tex]t = 4s[/tex]

[tex]a = \frac{v}{t} \\ v = a \times t \\ v = 3 \frac{m}{ {s}^{2} } \times 4s = 12 \frac{m}{s} [/tex]

Go Studier: Inne Pytanie