👤

Ile moli znajduje się w 500g 30 procentowego roztworu wodorotlenku sodu

Odpowiedź :

Odpowiedź:

30 deko moli

Wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

500g - 100%

xg - 30%

x=150g NaOH

masa molowa NaOH M=23 +16+1=40 g/mol

40g - 1 mol

150g - x moli

x=3,75 mola