👤

. Mama kupiła 6 czekolad, ciastka i batonik. Batonik kosztował 4 zł, a ciastka były 2 razy droższa od czekolady. Za zakupy mama zapłaciła 16 zł. Oblicz ile kosztowała czekolada.

Odpowiedź :

Jedna czekolada kosztowała 1,5zl

Mam nadzieję że pomogłam

Jakby coś było nieczytelne to daj znać

Zobacz obrazek Auroracalipso

Odpowiedź:

batonik= 6 zł   16 zł - 6 zł = 10 zł czekolady= 1zł  ciastko 1- 2zł ciastko 2 - 2zł = 4 zl  Odp. Czekolada kosztowała 1 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Licze na najj

Go Studier: Inne Pytanie