👤

Za 6 jabłek i gruszke marek zaplacil 8 zljablko jest 4 razy tasńsze od gruszki ile kosztuje 1 jablko ?
Prosze szybko.


Odpowiedź :

x-koszt jednego jabułka

y-koszt jednej gruszki

6x+y=8zł

y=4x

6x+4x=8zł

10x=8zł/:10

x=0,8 zł