👤

NA TERAZ EZ MATMA KLASA 7 EZZ HELP Za 5 bułek i chleb Franek zapłacił 8 zł. Chleb jest 5 razy droższy od bułki. Ile kosztuje bułka?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Chleb : 5x

Bułka: x

Równanie: 5xX + 5xX =8zł

10X =8zł

X=8 : 10

X=0,80zł

Bułka kosztuje 0,80zł, a chleb (5 x 0,80zł) 4 zł

Spr. 5 x 0,8 + 4=8zł

Go Studier: Inne Pytanie