👤

Oblicz wartość przyspieszenia samochodu o masie 1500 kg , jeżeli wartość siły wynosi 3000N
( z DANE SZUKANE i WZORY)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

m= 1500 kg F= 3000 N a= ?

F= m*a   ------>  a=F/m

a= 3000/1500= 2 m/s²