👤

Jak się oblicza zużycie prądu?Np Żarówka o mocy 100 W świeci całą noc - 8 godzin
Ile energii elektrycznej zużyje ta żarówka ?


Odpowiedź :

Zużycie energii elektrycznej podajemy w kilowatogodzinach [kWh]

P=100 W = 0,1 kW  (1 kW = 1000 W)

t=8 h

[tex]E=P*t=0,1 \ [kW]*8 \ [h]=0,8 \ kWh[/tex]