👤

Zadanie 5
Rozwiąż zadanie za pomocą równania,
Za sześć batoników i jedną czekoladę Zosia zapłaciła 18 zł. Czekolada jest trzy razy
droższa od batonika. Ile kosztuje czekolada?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

6x + 3x = 18

9x = 18 /:9

x = 2 - cena batona

2·3 = 6 - cena czekolady

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Cena batonika x

Cena czekolady 3x

Razem 18zł

6x+3x=18

9x=18      /:9

x=2

3*2=6

Czekolada kosztuje 6 zł