👤

Pan Zalewski jechał samochodem ze stałą prędkością. W ciągu 1 3/4 godziny przejechał 140km. Oblicz ile kilometrów przejechałby jadąc z tą samą prędkością przez 3 1/4 godziny.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 3/4h=1,45h

V=s/t

V=[tex]\frac{140km}{1,45h}[/tex]≈96[tex]\frac{km}{h}[/tex]

3 1/4h=3,15h

s=v*t

s=96*3,15=302.4

Go Studier: Inne Pytanie