👤

1. Samochód rusza i po 10 sekundach uzyskuje szybkość 36 km/h.
a) Oblicz przyspieszenie samochodu.
b) Oblicz drogę, którą przejechał samochód w czasie 10 minut jadąc dalej z takim samym przyspieszeniem.
c) Jaką szybkość będzie miał ten samochód po 10 minutach?


Odpowiedź :

A) 36 km/h = 10 m/s

Dane = V =10 m/s t =10 s

Szukane = a =?

Wzór :V : t = a

10 : 10 = 1 m/s²

B) 10 min = 600 s

dane : a = 1 m/s² t = 600s V^k = 100 m/s

Szukane : s =?

Wzór

C) 360 km/h