👤

Napisz odpowiednie równania:

a) Baba Jaga upiekła x pierników, babeczek o trzy więcej niż pierników, a makaroników cztery razy mniej niż pierników. Razem upiekła 92 ciasteczek.

b) Bilet normalny do kina kosztuje x złotych, a bilet ulgowy jest o 7 zł tańszy. cztery bilety normalne kosztują tyle samo, co pięć ulgowe. ​