👤

Oblicz ile zapłacisz za 30 dag jabłek, jeżeli 1kg kosztuje 5 zl, oraz za 70 dag gruszek, jeżeli 1 kg gruszek kosztuje 6 zł. ​

Odpowiedź :

Odpowiedź: 1kg = 100 dag

1kg-5zł

30dag-x

x=1.5zł

Jabłka kosztują 1.5zł za 30 dag

70dag-x

1kg-6zł

x=4.2

Odp. 70dag Gruszek kosztuje 4.2zł