Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
masa atomowa C =12u
masa cząsteczkowa O2=32u
masa użytego O2 =100g
masa C =xg
12u 32u
C + O2-->CO2
xg 100g
12uC-32uO2
xgC-100gO2
x=37,5g C
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
masa atomowa C =12u
masa cząsteczkowa O2=32u
masa użytego O2 =100g
masa C =xg
12u 32u
C + O2-->CO2
xg 100g
12uC-32uO2
xgC-100gO2
x=37,5g C