Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
1. s=4,8km = 4800m
t=4 min = 240 s
V= s/t
V= 4800/240
V= 20 m/s
20m/s = 72 km/h
2.V= 340 - 250 = 90 km/h = 25 m/s
t= 5s
a= v/t
a= 25/5
a=5m/s2
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
1. s=4,8km = 4800m
t=4 min = 240 s
V= s/t
V= 4800/240
V= 20 m/s
20m/s = 72 km/h
2.V= 340 - 250 = 90 km/h = 25 m/s
t= 5s
a= v/t
a= 25/5
a=5m/s2