Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
v=90km/h=90000m /3600s =25m/s
t=5s
Oblicz a, s
a=v/t, przy vo =0
a=25m/s /5s
a=5m/s²
droga
s=at²/2
s=5m/s²*(5s)²/2
s=62,5m
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
v=90km/h=90000m /3600s =25m/s
t=5s
Oblicz a, s
a=v/t, przy vo =0
a=25m/s /5s
a=5m/s²
droga
s=at²/2
s=5m/s²*(5s)²/2
s=62,5m