👤

Dźwig wykonał pracę 200kJ podnosząc skrzynię o masie 4t. Na jaką wysokość ją uniósł?​

Odpowiedź :

Dane:

[tex]W=200\:[kJ]=200 000\:[J]\\m=4\:[t]=4000\:[kg]\\g=10\:[\frac{m}{s^2}][/tex]

Szukane:

[tex]h=\:?[/tex]

Rozwiązanie:

[tex]W=mgh\\h=\frac{W}{mg}\\h=\frac{200 000}{4000*10}\\h=5\:[m][/tex]

Wysokość, na którą uniesiono skrzynię to 5 [m].

Pozdrawiam.