Proszę szybko o pomoc.

1) Dane: Szukane:
[tex]v_p = 0\frac{m}{s^2}[/tex] [tex]v_k = ?[/tex]
a = 10[tex]\frac{m}{s^2}[/tex]
t = 4s
Rozwiązanie:
[tex]v_k = v_p + at[/tex]
[tex]v_k = 0\frac{m}{s^2} + 10\frac{m}{s^2} * 4s[/tex]
[tex]v_k = 40\frac{m}{s}[/tex]