👤

Z jakim przyspieszeniem porusza się ciało o masie 20 dag, jeśli działa na nie siła wypadkowa 40 N ?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane                                    Obliczyć                                  Wzór

m = 20 dag = 0,2 kg           a = ?                                        F = m*a

F = 40 N

Rozwiązanie

F = m*a

a = F/m

a = 40 N/0,2 kg

a = 200 m/s²

Odp. Ciało porusza się z przyspieszeniem 200 m/s²