👤

Za trzy pary nożyczek i dwa zszywacze zapłacono razem 68zł. Ile kosztuje jedna para nożyczek, jeśli zszywacz kosztuje 16zł?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

16zł + 16zł = 32 zł

68zł - 32zł = 36zł

36 zł : 3 = 12zł

Jedna para nożyczek kosztuje 12 złoty.