Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
zad 1
1 cm = 2.500.000 czyli 8x2,5 mln = 20.000.000 cm = 200 000 m= 200 km
odległość to 200km
zad 2
300 stron = (1/4h) 15 minut
15/300= 0.05h
zad 3
6% z 300 = 18
zad 4
podrożały o 33%
zad 5
400 zł + 20% -10%
20% z 400 to 80 (czyli razem 480 zł)
10 % z 480 to 48
Czyli ani 1 ani 2 więc 3
zad 6
100% * 3/60 = 100% * 1/20 = 5%