Odpowiedź :
[tex]H=18cm\\V=150cm^3\\\\V=\cfrac{S_BH}{3}=\cfrac{a^2H}{3}\implies a=\sqrt{\cfrac{3V}{H}}\\a=\sqrt{\cfrac{3*150cm^3}{18cm}}=\sqrt{\cfrac{450cm^3}{18cm}}=\sqrt{25cm^2}=5cm[/tex]
[tex]H=18cm\\V=150cm^3\\\\V=\cfrac{S_BH}{3}=\cfrac{a^2H}{3}\implies a=\sqrt{\cfrac{3V}{H}}\\a=\sqrt{\cfrac{3*150cm^3}{18cm}}=\sqrt{\cfrac{450cm^3}{18cm}}=\sqrt{25cm^2}=5cm[/tex]