👤

Do stołówki zakupiono 6 kg żółtego sera za 138zł. Następnego dnia zakupiono jeszcze 5 kg takiego samego sera. Ile zapłacono w sumie? pls pisemnie​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

138:6=23(cena za kg)

5*23=115

136+115=251zl

Odp. Zapłacono 251zl.

Odpowiedź:

138:6=23

więc

23*5=115

Odp.:za pięć kilogramów tego samego sera zapłacono w sumie 115zł