Odpowiedź :
Momenty sił działających po obu stronach sekatora muszą być równe.
Jeżeli F1= 12 N i R1=5*R2, TO:
F1*R1=F2*R2
F2=(F1*R1)/R2
F2=(12*5*R1)/R1
F2=60 N (czyli 5 razy więcej)
Momenty sił działających po obu stronach sekatora muszą być równe.
Jeżeli F1= 12 N i R1=5*R2, TO:
F1*R1=F2*R2
F2=(F1*R1)/R2
F2=(12*5*R1)/R1
F2=60 N (czyli 5 razy więcej)