👤

Kilogram sera żółtego kosztuje 35,50 zł. Ile zapłacimy za 15 dag tego sera?
prosze potrzebuje na teraz!
liczę na naj​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 kg/100dag -35,50zł

15dag- x

x=[tex]\frac{15*35,50}{100}[/tex]= 532,5:100= 5,325~~ 5,33 zł (po zaaokrągleniu, bo groszy w złotówce jest tylko 100 no i po przecinku w cenach mogą być tak jakby 2 miejsca co nie)

ODP: za 15 dag tego sera zapłacimy 5,33 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: