👤

Oblicz drogę po sześciu sekundach ruchu z przyspieszeniem 0,5 m/s2. Wynik z odpowiednią jednostką zapisz poniżej

daje 80 pkt plis szybko


Odpowiedź :

Odpowiedź:

9 m

Wyjaśnienie:

a = 0,5 m/s²,  t = 6 s

Szuk.: s = ?

s = at²/2

s = 0,5 * 6² / 2 = 9 m

GOTOWE!