Odpowiedź :
Suma dł. krawędzi = 24cm
Jedna krawędź (a) = 24/12 (dzielę obwód przez ilość krawędzi) = 2 cm
Wzór na objętośc V = a³
V = 2³ = 8cm³
pzdr :)
Odpowiedź:
Najpierw dzielimy przez 12, ponieważ sześcian ma 12 krawędzi.
24cm ÷ 12 = 2cm - długość jednej krawędzi
V = 2cm × 2cm × 2cm = 8cm³
odp. Objętość tej bryły wynosi 8cm³ .
Szczegółowe wyjaśnienie: