👤

Ile czasu potrzebuje dźwięk na "przebiegnięcie" odcinka 30 km, jeżeli jego prędkość w stali
v = 6000 m/s? (zapisz odpowiedni wzór, obliczenie i odpowiedź)


Odpowiedź :

Dane:

s - 30km = 30 000m

v - 6000m/s

Szukane:

t -

t = s/v

[t] = m : m/s = s

t = 30000 / 6000 = 5s

odp. Na przebiegnięcie 30km przy prędkości w stali 6000 m/s dźwięk potrzebuje 5 sekund.