👤

3
Jacek kupił 3 bułki i 2 chleby po 3,200.
Rosem zapłacił 8,80 zî Oblicz cenę jednej bułki za pomocą równań


Bardzo proszę o szybką odpowiedz daje 30pkt i naj


3 Jacek Kupił 3 Bułki I 2 Chleby Po 3200 Rosem Zapłacił 880 Zî Oblicz Cenę Jednej Bułki Za Pomocą Równań Bardzo Proszę O Szybką Odpowiedz Daje 30pkt I Naj class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

3x + 2*3.2 = 8.80

3x + 6.4 = 8.80

3x = 2.40 /3

x = 80gr

Bułka kosztowała 80gr

Szczegółowe wyjaśnienie:

8,80- 2×3,20=2,40

2,40:3=0.80

Bułka kosztowała 0.80zł

Szczegółowe wyjaśnienie: