Odpowiedź :
[tex]dane:\\s = 16,5 \ km\\t = 1,1 \ h\\szukane:\\v = ?\\\\v = \frac{s}{t}\\\\v = \frac{16,5 \ km}{1,1 \ h}\\\\v = 15\frac{km}{h}[/tex]
odp. Prędkosć rowerzysty v = 15 km/h.
[tex]dane:\\s = 16,5 \ km\\t = 1,1 \ h\\szukane:\\v = ?\\\\v = \frac{s}{t}\\\\v = \frac{16,5 \ km}{1,1 \ h}\\\\v = 15\frac{km}{h}[/tex]
odp. Prędkosć rowerzysty v = 15 km/h.