Odpowiedź :
h= 33 m
ΔV=-13%
g=10 m/s²
Vk=?
Vkreal=?
a)
Ek=0,5*m*Vk²
Ep=m*g*h
Ep=Ek
m*g*h=0,5*m*Vk²
Vk=√(2*g*h)
Vk=√(2*10*33)
Vk≈25,7 m/s
Vk= 25,7 *3,6 ≈92,5 km/h
b)
Vkreal=Vk*(1-0,13)
Vkreal=92,5 * 0,87 = 80,5 km/h
h= 33 m
ΔV=-13%
g=10 m/s²
Vk=?
Vkreal=?
a)
Ek=0,5*m*Vk²
Ep=m*g*h
Ep=Ek
m*g*h=0,5*m*Vk²
Vk=√(2*g*h)
Vk=√(2*10*33)
Vk≈25,7 m/s
Vk= 25,7 *3,6 ≈92,5 km/h
b)
Vkreal=Vk*(1-0,13)
Vkreal=92,5 * 0,87 = 80,5 km/h