👤

Zadanie 4. (0-1)
Pan Jerzy kupił słuchawki, na które udzielono mu 20% rabatu. Słuchawki przed obniżką
kosztowały 225 zł. Pan Jerzy zapłacił banknotem 200 zł.
Ile złotych reszty powinien otrzymać pan Jerzy? Wybierz właściwą odpowiedź spośród
podanych.
A 20 zł
B. 25 zł
C. 40 zł
D. 45 zł​


Odpowiedź :

225-100%

20%=1/5=225÷5=45

45=20%

225-45=180

200-180=20

Odp: A: 20 zł

20% z 225 = 20/100 * 225/1 = 20/4 * 9/1 = 5 * 9 = 45 zł

225 zł - 45 zł = 180 zł

200 zł - 180 zł = 20 zł

Poprawna odpowiedz: A