👤

Cwiczene 2
Physac w dół rzeki, łódź pokonała 24 kilometry w 2 godziny. Oblicz jej pred-
tość własną oraz prędkość prądu rzeki, jeśli droga powrotna lodzi trwała trzy-
Erotnie dłużej​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

x - predkosc rzeki

y - predkosc łodzi

v = s / t

y + x = 24 / 2

y - x = 24 / 6

y + x = 12

y - x = 4

2y = 16

y = 8 km/h    x = 4 km/h